Меры предосторожности при работе с композитной арматурой

Запобіжні заходи

  • Робота з арматурою здійснюється тільки при використанні рукавичок. В даному випадку найкраще підійдуть тонкі рукавички з бавовни і паперу з додаванням на внутрішню сторону долоні латексу. Це забезпечить максимальну зручність в роботі і безпеку шкіри рук.
  • Нарізування необхідного розміру арматури від основного, заводського пласта проводиться тільки з використанням захисних окулярів і в спеціальному одязі, який щільно закриває все тіло. Це сприяє підвищенню рівня захисту від ворсу скляного волокна.
  • Робота з розмотування великих бухт арматури проводиться працівниками в складі не менше 2 чол.

Транспортировка бухт арматуры

Транспортування бухт арматури (від 4 мм до 12 мм)

Перенесення багатокомпонентної арматури зі скла і пластика здійснюється вручну.

Бухти арматури з пластика і скла від 4 мм і до 10 мм без зайвих зусиль транспортуються вручну однією людиною, а 12 мм – легко перекочуються по території або переносяться удвох, так як максимальна вага бухти не перевищує 16 кг.  Арматура переноситься однією рукою або за допомогою плеча.

Але при цьому, дотримуйтеся рекомендацій щодо максимальної висоти падіння бухт арматури. Вона не повинна перевищувати висоту в півметра.

Подготовка арматуры из стекла и пластика к монтажу

Підготовка арматури зі скла і пластика до монтажу

  1. Необхідно попередньо провести розрахунки стрижнів арматури, які складаються з двох показників – кількість і довжина.
  2. Необхідно розмотувати бухти арматури тільки на території будівельного майданчика.

Розмотується бухта у вертикальному положенні. Визначається місце розташування зовнішнього кінця прута і видаляються пакувальні елементи (хомут, дріт, скотч). При цьому кільця стрижня утримуються від розпадання.

Можна розмотати бухту на необхідну довжину стрижня, більш зручними, з двох, представлених досвідом і практикою, способами:

  1. Зняття арматури кільцями вбік від бухти.
  2. Розкочування бухти арматури, за принципом руху колеса, залишаючи на майданчику прут необхідної довжини.

Щоб уникнути самостійного розмотування арматури необхідно утримувати всі кільця стрижня поблизу його іншого кінця. З метою економії часу і притримування принципу акуратності при розмотуванні бухт арматури, найкраще це робити в парі. Стосовно бухт арматури 8 мм, 10 мм, 12 мм, щоб уникнути травматизму, рекомендується розмотувати їх тільки в парі.

Порезка арматуры

Порізка арматури

Порізка арматури з пластика і скла здійснюється тим чи іншим приладом, в залежності від її товщини. Арматура до 8мм добре розрізається за допомогою болторіза або ножиць по металу, вище цієї величини – дискової пили "Болгарка" або ж ножівки по металу.

Дискова пила дозволяє нарізати кілька стрижнів арматури в одному пучку.

Відповідно до норм з техніки безпеки, нарізка арматури здійснюється в захисних окулярах і спеціальному одязі, який складається зі щільного матеріалу, що закриває все тіло.

Вязка арматурного каркаса

В'язка арматурного каркасу

Для в'язки арматури використовується спеціальний сталевий дріт або нейлоновий хомут.

Завдяки легкій вазі каркасу, в'язання арматурної сітки не вимагає спеціального пристосування. Досить буде місця на невеликому майданчику. А далі, елементи каркасу зручно і легко монтуються на необхідне місце, де в недалекому майбутньому буде знаходитися бетонна конструкція.

Установка арматурного каркаса

Установка арматурного каркаса

Встановлюючи арматурний каркас, його необхідно розтягнути і зафіксувати хомутами в місці бетонування. Для цього використовуються стяжки, попередньо вбиті в ґрунт на кутах бетонованої площадки.

Після установки арматурного каркасу можна переходити безпосередньо до бетонування конструкції.