Композитна арматура (Тернопіль, Тернопільська область): історія виникнення матеріалу, плюси і мінуси

Композитна арматура (Тернопіль, Тернопільська область) − інноваційний матеріал, альтернатива традиційному сталевому аналогу. На українському ринку композитна арматура з’явилася відносно недавно, але вже встигла зарекомендувати себе, як міцний та практичний будівельний матеріал.

Композитна арматура у Тернополі використовується для армування бетонних конструкцій, цегляної кладки, несучих опор, мостів, гідравлічних споруд, автошляхів і т.д.

Історія виникнення арматури композитної

Склопластикова композитна арматура (Тернопіль, Тернопільська область) з’явилась у 50-ті роки ХХ століття. Її активно почали використовувати для зміцнення мостів, доріг та ліній електропередач такі країни, як США, Китай, Канада, Японія. Застосування цього будівельного матеріалу на Тернопільщині та на території усієї нашої країни (у складі СРСР) почалося у 60-ті роки цього ж століття.

На той час композитна арматура (Тернопільська область) була матеріалом, армуючий наповнювач якого виготовлявся із лугостійкого скляного волокна, а матриця із синтетичних смол, таких як епоксидна або поліефірна. Її діаметр становив 10-15 мм. Виходячи з експериментів, які проводилися згодом, фахівці з’ясували, що показники щільності, довготривалої міцності та міцності на розрив у цієї арматури дуже високі.

У 70-х роках у Радянському союзі, використовуючи композитні арматурні прутки, звели чимало об’єктів, серед яких і насувні склади, лінії електропередач, і більш ніж 20 різних мостів. До речі, лінії електропередач справно виконують свої функції до цього дня, а неметалева композитна арматура (Тернопіль, Тернопільська область), яка використовувалася у зведених мостах, за ефектом попередньої напруги залишилася незмінною.

Враховуючи перелічені вище факти, цілком закономірно виникає питання про те, що ж завадило налагодити виробництво композитної арматури у більших масштабах? Все просто – виробничий процес був економічно невигідним та дорогим. Саме тому композит на довгий час був забутий.

На даний момент композитна арматура, купити у Тернопільській області яку можна у будь-якому будівельному супермаркеті, не просто доступна за ціною, вона здатна заощадити витрати на будівництво й значно спростити та полегшити його процес. Саме завдяки цьому цей армуючий матеріал і став одним із найбільш затребуваних.

Міцна та довговічна композитна арматура. Замовити у Тернополі цей армуючий будматеріал – правильне рішення для будь-яких випадків

Щоб зрозуміти, чи підходить конкретно для Вашого випадку арматура з композиту, необхідно розібратися, які переваги та недоліки вона має.

Якщо казати про плюси, то тут варто виділити:

 • Невелику вагу. Якщо порівнювати композитні прутки зі сталевим аналогом, то вони у 8 разів легші. Їх використання дозволяє зменшити загальну масу конструкції та навантаження на фундамент. Також покупці значно можуть зекономити на транспортуванні, оскільки доставка може здійснюватись на легковому автомобілі.
 • Високу міцність. У композитних прутків міцність в декілька разів вища, ніж у металевого аналога.
 • Економічність. При рівнозначній заміні композитна арматура обійдеться дешевше стальної. Також варто враховувати економію на транспортуванні. Тому доступною для усіх є композитна арматура (Тернопіль). Купити її набагато вигідніше, ніж металеву.
 • Енергоефективність. В будівлях, армованих композитною арматурою, більш тривало зберігається тепло.
 • Довговічність. Термін експлуатації композитної арматури становить понад 80 років, оскільки вона стійка до корозії та впливу лугів та кислот. Ця перевага дуже важлива при зведенні мостів та берегових укріплень.
 • Радіопрозорість. Композитна арматура (Україна, Тернопіль) пропускає електромагнітні хвилі та радіосигнали. Завдяки такій властивості її регулярно використовують при облаштуванні МРТ-кабінетів та науково-дослідницьких станцій.
 • Низький коефіцієнт теплопровідності. Використання арматурних прутків з композиту для фундаменту, підлоги, стін дозволяє уникнути «мостиків холоду».
 • Коефіцієнт розширення такий, як у бетону. Композитна арматура, купити в Україні (Тернопіль) яку можна недорого, і бетон однаково реагують на температурні перепади.
 • Легкість монтажу. В’язати арматуру з композиту дуже просто. З цією роботою впорається навіть недосвідчений робітник з мінімальним набором інструментів.

Як і будь-який будівельний матеріал, композитна арматура, ціна у Тернопільській області якої вигідна, окрім переваг має ще й недоліки. Їх небагато, але про них необхідно знати.

Серед основних мінусів варто виділити:

 • Низький модуль пружності. Цей показник у композиту в 4 рази менший, ніж має сталевий аналог. Прутки легко гнуться, що в деяких випадках є недопустимим.
 • Низька термостійкість. Композитні арматурні прутки відносяться до самозатухаючих матеріалів. Але температурна межа невисока, всього 200 градусів. При вищих температурах арматура втрачає свої фізико-механічні властивості.
 • Складність виробництва. Композитна арматура – гарний армуючий матеріал, виробництво якого являє собою високотехнологічний, складний процес. Придбати обладнання для виробництва може будь-хто, а ось виготовити якісний продукт здатен не кожен.

Куди звертатися, якщо потрібна композитна арматура від виробника у Тернополі, Тернопільській області?

Компанія «Торгпромконтракт» здійснює виробництво та продаж композитної арматури торгової марки «Арвіт». Ми знаємо, наскільки важливо, щоб даний товар був якісним й відповідав усім встановленим будівельним вимогам та нормам.

Потрібна композитна арматура оптом? Тернопіль – місто, в якому придбати армуючий матеріал можна в нашій компанії.

Композитна арматура оптом від виробника в місті Тернопіль «Торгпромконтракт» − це не тільки актуальна, а ще й вигідна пропозиція. Зробити замовлення можна будь-яким зручним для Вас способом:

Скільки коштує композитна арматура у Тернополі?

Тих покупців, які планують купувати такий матеріал, як композитна арматура, ціна (Тернопіль) – перше, що цікавить.

Вартість розраховується індивідуально для кожного покупця, оскільки ціни залежать від:

 • діаметру арматури;
 • форми випуску (прутки, бухта);
 • кількості необхідного товару (опт, роздріб) і т.д.

Дізнатися, якою буде ціна за метр, композитна арматура (Тернопіль, Тернопільська область) чи є в наявності на складі, а також запросити каталог та прайс можна у наших менеджерів за вищевказаними контактними даними.

На нашому сайті дуже багато корисної інформації про такий будматеріал, як композитна арматура «Арвіт», купити у Тернополі яку можна в компанії «Торгпромконтракт».